Reklama
  • Wtorek, 10 listopada 2015 (15:05)

    Skąd brak równowagi?

Od pewnego czasu zauważyłam, że kiedy idę, „ściąga” mnie na lewo lub prawo. Jednego dnia mniej, drugiego bardziej. W głowie mi się nie kręci. Chyba psuje mi się zmysł równowagi. Mam 80 lat, czuję się dobrze. Wyniki badań, łącznie z sercem, są niezłe. Leczę się na osteoporozę i lekkie nadciśnienie. Może ktoś miał podobny problem? Ewa D. z Białegostoku

Reklama

Marzena z Warszawy: Jestem pielęgniarką w oddziale geriatrycznym i z doświadczenia wiem, że częstą przyczyną zaburzeń równowagi w tym wieku jest źle leczona cukrzyca, charakteryzująca się dużymi wahaniami poziomów cukru oraz tendencją do hipoglikemii.

Częstą przyczyną zaburzeń równowagi u osób w podeszłym wieku są też zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych oraz choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa.

Radzę Pani wybrać się do ortopedy, który może np. dać skierowanie na rehabilitację lub zadecydować o konieczności wszczepienia endoprotezy stawu.

Życie na gorąco
Więcej na temat:Electronic Arts | Pani | brak

Zobacz również

  • Od dawna choruję na cukrzycę typu 2. Bardzo przestrzegam zdrowej diety. A mimo to mam ostre biegunki. Z głośnym burczeniem i bulgotaniem w brzuchu – i gdy jestem głodna, i gdy jestem najedzona.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.