Reklama
  • Wtorek, 21 lutego (08:05)

    Biegunki i bulgotanie w brzuchu przy cukrzycy

Od dawna choruję na cukrzycę typu 2. Bardzo przestrzegam zdrowej diety. A mimo to mam ostre biegunki. Z głośnym burczeniem i bulgotaniem w brzuchu – i gdy jestem głodna, i gdy jestem najedzona. Badanie USG nic nie wykazało. Biorę Debretin (tak jak przepisał mi lekarz), ale nadal czuję się niekomfortowo. Co zrobić? Irena z Dolnego Brzegu (ŻnG 48)

Reklama

Odpowiada Dorota z Komorowa: Proszę dłużej nie czekać i nie narażać się na tak duży dyskomfort. Najlepszym znanym mi badaniem, które pozwoli poznać przyczynę Pani dolegliwości, jest kolonoskopia. Daje ona jasny obraz tego, co się dzieje w jelitach, także w jelicie grubym.

Cierpiałam na podobne dolegliwości. Najpierw skierowano mnie na badanie USG jamy brzusznej. Wynik wyszedł dobry. Jednak nadal męczyły mnie te wstydliwe dolegliwości. Wtedy lekarz skierował mnie na kolonoskopię.

Dopiero ona wykazała, że w jelicie grubym znajduje się guz. Najpierw się bardzo przestraszyłam, jednak nie czekałam długo na operację. Przeprowadzona w porę zapobiegła najgorszemu. Od tego czasu minęło prawie 5 lat. Czuję się bardzo dobrze.

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.