Reklama
 • Piątek, 12 lipca 2013 (13:49)

  Słyszałam, że niektóre owoce mają bardzo dużo cukru i są niewskazane dla cukrzyków. Po które mogę sięgać bez obaw, a które mogłyby mi zaszkodzić? Ewelina, 48 lat, Jelenia Góra

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 lipca 2013 (14:08)

  U starszych ludzi kwadrans spaceru po posiłku zmniejsza ryzyko rozwinięcia się cukrzycy typu 2. Zjawisko to można wytłumaczyć ograniczeniem wzrostu poziomu glukozy we krwi. Badacze z Uniwersytetu Waszyngtona zalecają spacery otyłym ludziom w średnim wieku, seniorom i paniom z grupy ryzyka cukrzycy ciążowej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 lipca 2013 (13:01)

  Czy to prawda, że błonnik w diecie obniża poziom cukru we krwi? Karolina z Suwałk

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 3 lipca 2013 (10:06)

  Ostatnio w naszych księgarniach ukazał się poradnik Koniec z cukrzycą i otyłością dra Marka Hymana. W książce tej znajdziemy m.in. prosty test ułatwiający sprawdzenie, czy cierpimy na tzw. cukrzyco-otyłość.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 10 czerwca 2013 (15:03)

  Niedawno robiłam badanie krwi i m.in. badanie glukozy we krwi na czczo. Kiedy lekarz zobaczył wynik mojego badania (120 mg/dl), zlecił mi wykonanie krzywej cukrowej. Na czym dokładnie polega to badanie i czy powinnam się do niego jakoś przygotować? Kamila K. z Przemyśla

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 10 czerwca 2013 (15:02)

  Sweete, potocznie zwany grejpfrutem zielonym, wspomaga leczenie cukrzycy, obniża poziom złego cholesterolu we krwi oraz skutecznie zwalcza wirusy i bakterie atakujące organizm w okresie wzmożonej zachorowalności na przeziębienia i grypy. Ale po te cytrusy warto sięgać również w czasie dokuczliwych upałów, gdyż znakomicie gaszą pragnienie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 4 czerwca 2013 (14:29)

  Krzywa cukrowa (krzywa glikemiczna) jest badaniem, które zaleca się, gdy poziom cukru we krwi na czczo jest w normie lub przekracza górny zakres normy, ale nie osiąga jeszcze wartości pozwalających rozpoznać cukrzycę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 3 czerwca 2013 (11:44)

  Osobom chorym na cukrzycę polecam stosowanie preparatu z ekstraktem z gorzkiego melona - napisała Ewelina z Krakowa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (13:48)

  Cukrzyca typu 1. zwiększa ryzyko chorób serca, stymulując produkcję kalprotektyny. Peptyd ten stymuluje namnażanie komórek układu odpornościowego. Wszystkie one trafiają do krwi, a później do blaszek miażdżycowych, napędzając ich rozwój. Badania na myszach pokazują, że normując poziom cukru można zahamować ten proces.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:28)

  Podwyższony poziom cukru często nie powoduje żadnych objawów. Bywa i tak, że pojawiają się, ale są bagatelizowane. Co powinno wzbudzić nasz niepokój?

  Czytaj więcej Komentarzy:0